23 Şubat 2010 Salı

CAİLLOU PASTA

DSC01734
Herkese merhaba;
Neslihan hanım, oğlu Doruk için sipariş ettiği Caillou pasta .
Calliou 'yu Neslihan hanım özellikle büyük tutmamı rica etti.Doruk ta bu sevdiği karakteri pasta da görünce çok mutlu olmuş.
DSC01731

Çekmeköy'deki anaokulunda kutlanan doğum günü için pasta, 20 kişilik, çocukların çok sevdiği tat olan çikolata kremalı,muzlu ve çakıl çikolatadan oluştu.

Doruk'un doğum gününü buradan bir kez daha kutluyorum.Sevdikleriyle beraber geçireceği sağlıklı,güzel bir hayat diliyorum.
DSC01742

Geç saatte fotoğrafı çekilen , pastamıza eşlik eden kurabiyeler.

18 Şubat 2010 Perşembe

DİSNEY PRENSESLERİ PASTA

DSC00238 - Kopya
Daha önce küçük kızı Derin için Winnie the Pooh pastasını hazırladığım Zarife hanım, geçen hafta 6 yaşına giren diğer kızı Berfu için de Disney prensesleri pastasını istedi.
Figürler tam istediğim gibi olmadı açıkçası, prensesleri daha uzun boylu ,daha ince yüzlü yapabilirdim.Gerçi elimden geldiğince en iyisini yapmaya çalıştım.
DSC00249 - Kopya
Zarife hanımdan aldığım duyumlarda doğum günü partisine katılan herkesce pastanın beğenilmesi bütün yorgunluğumu ve canımın sıkılmasını unutturdu.
Pastamız 30 kişilik çikolatalı ve muzlu olarak hazırlandı.
DSC00235 - Kopya

Berfu ,doğum günün kutlu olsun,hayatın boyunca başarı,sağlık,mutluluk hep seninle olsun.

17 Şubat 2010 Çarşamba

BEYZA'NIN KURABİYELERİ

DSC01719

Herkese merhaba
Yeni eve taşınma hazırlıkları,çarşı,pazar koşturup ,kolileme işleri derken bloğumu da ihmal ettiğimin farkındayım.
Geçen hafta sonum , Disney prensesleri pastası ve bebek kurabiyeleri hazırlamakla geçti. Araya ev içinde koşuşturmalar girince yoruldum ama işimi çoook seviyorum.
Aslında önce yayınlama sırası pastadaydı.Pastanın fotoğraflarını eşimin makinesi ile çektim.Ama eşim şehir dışına çıktı ve makinede onunla beraber gitti.

DSC01712
Bu kurabiyeler ne doğum ne de baby shower için hazırlandı.Kurabiyeleri sipariş veren yeni yıl kurabiye çalışmalarımın tadına bakan ve çok beğenen oğlumun sınıf arkadaşı Beyza için hazırlandı.Beyza kurabiyelerin özellikle bu tarz olmasını tercih etti.Sınıf arkadaşları ve öğretmenlerine de dağıtmak üzere 30 adet sipariş etti.Gonca teyzesi de büyük bir zevkle hazırlayıp teslim etti.
Teslim ettiğim sırada hemen dağıtılan kurabiyeler çocuklar tarafından afiyetle yenildi.
Beyzacığım ne kadar ince düşüncelisin.Umarım hayatta herşey gönlünce olur.